ارتباطات

مدیریت استرس

برای اینکه بدانید چطور استرس خود را مدیریت کنید اینجا بروید.

آموزش پیش از ازدواج

معمولاً جامعه را در اولين تقسيم بندي به چند نهاد اصلي تقسيم مي كنند . نهادخانواده، نهاد آموزش، اقتصاد، حكومت و دين و در جوامع پيشرفته نهاد علم نيز در سده اخير به نهادهاي اجتماعي اضافه شده است . نهاد خانواده يكي از نهاد هاي مهم اجتماعي است كه با ازدواج آغاز مي شود. بنابراين، ازدواج از آنجا كه مراسم آغازين اين نهاد مهم اجتماعي است اهميت بنيادين و پايه اي دارد . سنگ بناي نهاد خانواده در ازدواج گذاشته مي شود و ما از ديرباز معتقد بوده ايم كه:

خشت اول چون نهد معمار كج تا ثريا مي رود ديوار كج

ما در انتخاب خانواده اي كه در آن به دنيا آمده ايم هيچ گونه اختياري نداشته ايم ،اما معمار خانواده آتي خود خواهيم بود . هرچند ازدواج همه ي امر خانواده نيست اما خشت اول و سنگ بناي خانواده است . بنابراين يكي از مهمترين مسا يل در نهاد خانواده، ازد واج ومسايل پيرامون آن است. ازدواج يك نقطه عطف در زندگي انسان است و يكي ازمهمترين تصميمات طول زندگي فرد است . با ازدواج خانواده تشكيل مي شود و نظام خويشاوندي شكل مي گيرد و نسل بقا مي يابد. ازدواج برخوردي شگفت ميان فرهنگ و طبيعت يا قواعد اجتماعي و كششجنسي است . (كلودلوي اشتراوس به نقل از ساروخاني ). ازدواج مظهر برخورد فرهنگ وطبيعت است (ساروخاني). ازدواج فرايندي است از كنش متقابل بين يك مرد و يك زنكه برخي شرايط قانوني را تحقق بخشيده اند و مراسمي براي برگزاري زناشويي خود بر پاداشته اند . برای دریافت این کتاب اینجا بروید.

تربیت کودک

 هر آنچه درباره ی عوامل موثر در تربیت کودکان می خواهید بدانید را اینجا ببینید.

چرا همسرتان زبان شما را نمی فهمد ؟

این آزمون را به دقت انجام دهید تا علت مشکلاتتان را پیدا کنید . او به زبان فارسی صحبت می کند و شما هم به زبان فارسی صحبت می کنید اما باز هم زبان هم را نمی فهمید؟ اصولا باید چطور صحبت کرد تا منظور هم را بفهمیم؟برای ادامه ی مطلب اینجا بروید.

بازگشت چوپان دروغگو

 برای دریافت این کتاب اینجا بروید.

Gallery


Who's Online

ما 21 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


بهبود کیفیت زندگی  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

آخرین اخبار

تماس با ما


ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید